вівторок, 4 лютого 2020 р.


Оперативна техніка у студентів ІІІ курсу


Згідно робочої навчальної програми з навчальної дисципліни «Хірургія ветеринарної медицини»  один день практики виділяється на тему «Оперативна техніка», де студенти відпрацьовують різні види швів на підручному матеріалі.  На початку, студенти ІІІ курсу,  ознайомились з інстументами та шовним матеріалом  для накладання швів.
Голки, що застосовуються в хірургічній практиці для з'єднання тканин, можуть бути прямими або вігнутими. На поперечному перерізі вони мають тригранну (ріжучі голки) або круглу (колючі голки) форму. Тупий кінець голки обладнаний автоматичним вушком для н6итки.  Тригранні голки використовують при зшиванні апоневрозу, фасції, шкіри. Круглими голками користуються при зшиванні кишечнику, судин, нервів, сухожиль, так як вони менше травмують тканини. Останнім часом хірурги почали використовувати антравматичні голки, у яких нитка є безпосереднім її продовженням.
 В якості шовного матеріалу використовують шовкові, капронові, лавсанові, нитки. Для накладення швів в глибині тканин застосовують кетгут, дексон, вікрил, який зазвичай до 10-12-го дня розсмоктується.
Для захоплювання голок при з'єднанні тканин застосовують голкотримачі, які можуть бути різної конструкції – Мат’є, Гегара і Троянова.  
Перед накладанням швів, студенти відпрацювали техніку накладання вузлів, а саме морського та хірургічного, і лише після цього приступили до накладання різних видів швів.
Шви бувають переривчасті, коли кожен стібок накладається окремою ниткою, та безперервні, коли шов накладається однією ниткою.       
Студенти під час практики з інтересом та завзятістю накладали різні види швів, адже від правильності їх виконання залежатиме заключний етап операції, які вони будуть проводити на тваринах, ставши лікарями ветеринарної медицини.


Шарак Тамара Петрівна, викладач хірургії ветеринарної медицини


Немає коментарів:

Дописати коментар